Po sukcesie organizacyjnym Puchar Tymbarku prawdopodobnie zostanie w Wadowicach!

Wadowice jako jedno z szesnastu miast było gospodarzem wojewódzkiego finału o Puchar Tymbarku. Na naszym nowym, pełnowymiarowym boisku na stadionie w Wadowicach przez dwa dni – 11 i 12 maja odbywały się zacięte rozgrywki o to, która drużyna zagra na PGE Narodowym! Czy to Footbolowe święto wpisze się na stałe w wadowickim kalendarzu? 

346798392 1644875559362120 1511384981171815922 n - Puchar Tymbarku w Wadowicach na stałe w kalendarzu?

W Wadowicach zakończyły się finały małopolskie XXIII edycji turnieju „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku„. W pierwszym dniu zawodów udział wzięły 62 drużyny w trzech kategoriach wiekowych. W czwartek podczas uroczystego otwarcia imprezy zaprezentowały się wszystkie zespoły, które oficjalnie przywitali: prezes Grupy Maspex Krzysztof Pawiński, burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszard Kołtun, a także dawne gwiazdy polskiej piłki: Zdzisław KapkaAndrzej TureckiRyszard Czerwiec i Jacek Matyja.

Podczas przemówień padły bardzo ważne deklaracje. Prezes MZPN przypomniał, że już rok temu, na Jubileuszu Skawy, podjęto decyzję o rozegraniu w 2023 roku XXIII edycji zawodów właśnie w Wadowicach. Zauważył zaangażowanie władz miasta, rozmach organizacyjny i wyraził nadzieję, że Puchar Tymbarku będzie odbywał się w Wadowicach na stałe.

Rok temu tutaj na tym obiekcie miał miejsce Jubileusz Skawy Wadowice. Kiedy zobaczyliśmy ten obiekt, ten potencjał, rozmach, z jakim Burmistrz działa na rzecz kultury fizycznej, zaproponowałem, żeby finały wojewódzkie organizować w Wadowicach, ten najbliższy. Dzisiaj, jak widzę te wspaniałe boiska. Zadowolenie dzieci , rodziców, trenerów… Proponuje oficjalnie Burmistrzowi i Prezesowi Maspexu, że zostańmy w Wadowicach na kolejne lata, bo myślę, że to jest idealny obiekt na takie imprezy – Ryszard Kołtun Prezes MZPN

 


Która drużyna okazała się najlepsza i zagra już 16 czerwca na PGE Narodowym? Wyłonione zostały dwie drużyny – jedna z pobliskiego Zatora – ZSO Zator , a druga z Zakopanego! Natomiast Mistrzem Małopolski zostali reprezentanci ze szkoły z Zabierzowa Bocheńskiego. Wiemy, że sukcesy wygranych drużyn zaczynały się od porażki.

Prowadziliśmy 3-1, by przegrać jeden z meczów eliminacyjnych 3-4. Po czymś takim nie masz prawa liczyć na sukces – mówi trener ZSO Zator Piotr Balonek. Szkoleniowiec podkreśla, że marzył po cichu o sukcesie i miał do tego prawo prowadząc zespół, w których roiło się od młodych chłopców trenujących regularnie w klubach. – Mam nadzieję, że ten szczęśliwy dla nas koniec będzie nauką na całą ich późniejszą karierę podkreśla Balonek.

W eliminacjach poważnej kontuzji doznała bramkarka drużyny z Zakopanego – trener pojechał z nią do szpitala.

fot. Michał Stańczyk

Młodzież była zaskoczona i ogromnie zainteresowana przybyciem gwiazd polskiej piłki. Najpierw w Wadowicach pojawił się były reprezentant Polski, a później jej selekcjoner Adam Nawałka. Z Pucharem Tymbarku związany jest od jego pierwszych edycji, odwiedzał młodych zawodników wówczas, gdy impreza raczkowała, a jej finały odbywały się w Tymbarku. Marcin Wasilewski również zaskoczył nas swoja obecnością podczas turnieju.

 

346471212 565574028798413 1957198942273673965 n - Puchar Tymbarku w Wadowicach na stałe w kalendarzu?
Dwie drużyny, które pojadą do Warszawy po pierwszych meczach były bliżej tego, by za chwilę wrócić do domu… – Prowadziliśmy 3-1, by przegrać jeden z meczów eliminacyjnych 3-4. Po czymś takim nie masz prawa liczyć na sukces – mówi trener ZSO Zator Piotr Balonek. Szkoleniowiec podkreśla, że marzył po cichu o sukcesie i miał do tego prawo prowadząc zespół, w których roiło się od młodych chłopców trenujących regularnie w klubach. – Mam nadzieję, że ten szczęśliwy dla nas koniec będzie nauką na całą ich późniejszą karierę podkreśla Balonek.Nikt nie stawiał także na dziewczęta z SP 3 Zakopane. W eliminacjach poważnej kontuzji doznała bramkarka tej drużyny i trener Marcin Szczerba pojechał z nią do szpitala. Mistrzem Małopolski U-8 także została ekipa, która zaczęła zawody od porażki. To mistrzowie wielickiego powiatu – Dąb, reprezentujący szkołę z Zabierzowa Bocheńskiego.

Medale i puchary dla najlepszych trzech zespołów w trzech kategoriach wiekowych wręczali m.in.: burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, prezes MZPN Ryszard Kołtun, wiceprezes MZPN Jerzy Nagawiecki, przedstawiciele Maspexu Magdalena Chrapla i Daniel Karaś, byli znani piłkarze Stanisław Sobczyński i Jacek Matyja, prezes Skawy Bogusław Jamróz oraz prezes PUKS Karol Wadowice – Magdalena Ornecka. Turniej z dowcipem prowadził z mikrofonem w dłoni DJ Ucho, który towarzyszy tym zawodom od prawie 20 lat. A dzieci zabawiał nieodłączny towarzysz turnieju – Kubuś.

Źródło: mzpnkrakow.pl

Powrót do listy aktualności