Świetne informacje prosto z… MOSTU!

kategoria: Ogłoszenia
Dziś informacje… prosto z mostu! To znaczy… z placu budowy. Chodzi o drogę prowadzącą do LKS Olimpia Chocznia, która może pochwalić się przepiękną murawą, coraz lepszą, stale rozwijającą się drużyną – ale od początku działalności borykają się z ogromnym problemem jakim jest dojazd do swojego stadionu. 

DSC 3499 - Świetne informacje prosto z... MOSTU!

Chodzi o most prowadzący do Stadionu LKS Olimpia Chocznia, do którego droga prowadzi… korytem rzeki, a wjazd karetką, w przypadku kontuzji jest niemożliwy. Most był bardzo długo wyczekiwany przez działaczy Olimpii, czekali ponad 20 lat! – zastąpi on dotychczasową przeprawę przez potok. Aktualnie „droga dojazdowa” ustawiona jest z betonowych płyt. Dojazd, z pewnością nie był dobrą wizytówką klubu, więc pora to zmienić!

W 2018 roku w trakcie kampanii wyborczej spotkałem się z działaczami Olimpii Chocznia, którzy skarżyli się, że przez wiele lat nikt się tym specjalnie nie przejmował. Obiecałem im wówczas, że ja to zmienię. Dotrzymałem słowa! Od półtorej roku łączymy, nie dzielimy naszą gminę i jej mieszkańców – informuje na swoim profilu Bartosz Kaliński

W dniu dzisiejszym (16.03.2023 r.) Burmistrz Wadowic – Bartosz Kaliński podpisał umowę z wykonawcą i został przekazany teren pod budowę tak ważnego mostu dla Olimpii Choczni. Rozwiąże on na pewno wiele problemów, bo przecież sam wjazd karetką na stadion w przypadku kontuzji był niemożliwy. Koszt tej inwestycji to 1,3 mln zł z czego prawie milion złotych, został pozyskany z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Przetarg wygrał zakład budowlany „MOST-BUD” z Bielska-Białej, który ma dokładnie 250 dni na realizację tej inwestycji. Tak więc już pod koniec roku, jesienią, będziemy mogli cieszyć się razem z nowego mostu na stadionie Olimpii – zyska on nowe oblicze i nie będzie odcięty od świata.

 ZOBACZ ROLKĘ

Czekaliśmy na to ponad 20 lat, dziękuję w imieniu prezesa, gospodarza, trenera i zawodników. Jest to nasze małe okienko na świat, nasze małe – wielkie marzenie zostało spełnione – teraz nic tylko czekać na budynek i iść do przodu… Dziękujemy! – komentuje Dawid Kawłatow Wiceprezes Klubu Olimpia Chocznia.

Powrót do listy aktualności