Wygrali 1500 zł i… przekazali pieniądze dla chorego Pawła!

kategoria: Orliki

GOLA to takie rozgrywki, w których wszyscy grają pięknie i skutecznie, a na końcu i tak zawsze wygrywają ekipy Mrugacz Auto Serwis albo Sigmadruk. W wielkim finale Mrugacze nie pozostawili żadnych złudzeń drukarzom. Najważniejsze trafienie padło jednak w starciu Paweł kontra DMD. Zaraz po końcowym gwizdku na konto 12-latka z Wadowic trafiło 1500 zł od Mrugaczy, którzy całą wygraną zdecydowali się przekazać na cel charytatywny!

Zanim jednak doszło do finału, byliśmy świadkami ciekawych półfinałów, w których Młode Wilki z Andrychowa i Wadowic nie dały rady starym wyjadaczom z Sigmadruk i Mrugacz Auto Serwis.

O ile pierwszy zakończył się wysokim zwycięstwem Mrugaczy z Młodym Beskidem 11:5 (choć na początku było 3:3), to drugi półfinał przejdzie do historii #GOLA. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Young Boys już kilka razy prowadzili różnicą trzech bramek, ale Sigma za każdym razem doprowadzała do remisu, by na koniec przegrywając 5:8, wygrać 11:9 i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść!

– W tak emocjonującym meczu jeszcze nie grałem! – mówił po końcowym gwizdku prezes Sigmy Daniel Pawlik.

A trochę tych meczów na koncie już ma…

W meczu o trzecie miejsce doszło zatem do juniorskich derbów Wadowic z Andrychowem. Większość z piłkarzy grających w tym meczu nie miała skończonych 18 lat! Po ciekawym i spokojnym spotkaniu wadowicki Young Boys pokonał 8:5 andrychowski Młody Beskid.

W końcu nadszedł czas na wielki finał, który… rozczarował pod kątem spodziewanych emocji. Mrugacze, wzmocnieni zabójczym kwartetem z dawnego Allbagu, czyli Tomkiem Bernatem, Piotrkiem Jakubasem, Karolem Kutermakiem i Piotrkiem Paterakiem nie pozostawili żadnych złudzeń przemeblowanej ekipie drukarzy. Wynik 9:2 nie potrzebuje większego komentarza.

– Zdecydowaliśmy, że całą nagrodę od Galicjanki, przekażemy na chorego Pawła z Wadowic. Przelew już zrobiony – zapowiedział prezes klubu Sławek Mrugacz.

W czwartek poznaliśmy także ostateczne rozstrzygnięcia o awanse i spadki. W barażu o I ligę wicemistrz II ligi Wściekłe Żądła rozgromili 4:0 La Furię i zapewnili sobie awans do I ligi. Wcześniej przepustkę do najwyższej klasy rozgrywkowej zapewnili sobie oldboje Skawy Wadowice, którzy zdobyli mistrzostwo II ligi.

Po zakończonych meczach przyszedł czas na dekorację najlepszych i puchary burmistrza Bartosza Kalińskiego.

Podsumowując:

  1. Miejsce: Mrugacz Auto Serwis – nagroda: 1500 zł od Galicjanki
  2. Miejsce: Sigmadruk – nagroda: 1000 zł od Galicjanki
  3. Miejsce: YoungBoys – nagroda:  500 zł od Galicjanki
  4. Miejsce: Młody Beskid

Spadek do II ligi: La Furia i SKP

Mistrz II ligi i awans do I ligi: Oldboje Skawy Wadowice – nagroda: balia wodna na weekend od Nordian Paradise

Awans do I ligi po barażach: Wściekłe Żądła – nagroda: vouchery na klimatyzację od Mrugacz Auto Serwis

Oprócz najlepszych drużyn, poznaliśmy również najlepszych piłkarzy:

Król strzelców 1. Ligi: Oliwier Piwowarczyk (Young Boys)  – 36 bramek

Król strzelców 2. Ligi: Bartłomiej Jończyk (Oldboje Skawy Wadowice)– 15 bramek

Najlepszy bramkarz pierwszej ligi:  Krzysztof Gawlik (Mrugacz AS)

Najlepszy bramkarz drugiej ligi: Bartłomiej Smolec (Kings Beer)

 

Głównym sponsorem ligi była oczywiście Galicjanka, która przyznała nagrody pieniężne o łącznej wysokości 3000 zł. Oprócz tego, Galicjanka przekazała blisko 900 bonów dla każdego zawodnika po każdym meczu w lidze.

Sponsorem GOLA była również firma Nordian Paradise, która ufundowała bony na wynajem balii wodnej dla mistrza drugiej ligi i zwycięzcy rundy zasadniczej pierwszej ligi.

Z kolei Mrugacz Auto Serwis ufundował nagrody indywidualne dla najlepszych strzelców i najlepszych bramkarzy w postaci voucherów na ozonowanie klimatyzacji i odkażanie wnętrza samochodu.

Na koniec należy dodać, że liga została zorganizowana w ramach programu Lokalny Animator Sportu. Z kolei patronat medialny nad rozgrywkami objął portal Wadowice24.pl.

PAWEŁ KONTRA DMD

Paweł to fan motoryzacji i gier komputerowych. Nastolatek zmaga się z bardzo poważną dystrofią mięśniową Duchenne’a. Jego organizm nie wytwarza białka. Białka, które odpowiedzialne jest za mięśnie, dlatego choroba codziennie odbiera mu sprawność fizyczną. Niestety nie ma jeszcze lekarstwa, można jedynie walczyć, spowalniając postęp choroby rehabilitacją, dietą, suplementami diety itd. Ponieważ Paweł większość czasu spędza w pozycji siedzącej, potrzebuje kolejnego sprzętu jakim jest pionizator. Jest on potrzebny, aby wspomóc pracę nerek, poprawić krążenie, wymusić na ciele prawidłową postawę. Kolejnym sprzętem ortopedycznym są ortezy – niezbędne, aby przykurcze jak najmniej deformowały stopy. To są główne cele zbiórki.

Kolejne starcie Paweł kontra DMD już w drugi weekend grudnia (8-10). Cała pula zebrana z Mikołajkowego Turnieju w halówkę trafi właśnie na kont chorego chłopaka z Wadowic. Zapisy na turniej TUTAJ. 

project 304723 1698782928 - Gramy dla Pawła. Ruszają zapisy na turniej mikołajkowy w halówkę!

Powrót do listy aktualności