Wygrali kasę i przekazali dla Oliwierka!

kategoria: Orliki

To była najpiękniejsza akcja całej ligi, pomimo tego, że wydarzyła się… poza boiskiem! Podczas ceremonii pucharowej mistrzowie i wicemistrzowie ligi poinformowali, że nagrody za wygraną przekazują na leczenie Oliwierka!

DSC 9965 scaled - Wygrali kasę i przekazali dla Oliwierka!

W wielkim finale Sigmadruk pokonała broniącą tytułu ekipę Mrugacz Auto Serwis 10:4 i tym samym odzyskała Puchar Burmistrza Bartosza Kalińskiego, powracając na tron po półtorarocznej przerwie.

Zwycięzcami mogą się czuć jednak i jedni i drudzy, ponieważ wszystkie wygrane nagrody o łącznej wartości 3500 zł zdecydowali się przekazać na leczenie Oliwierka chorego na SMA.

Drukarze z Sigmy przekazali 1500 zł od Galicjanki oraz Voucher o wartości 1000 zł na mobilną balię wodną na weekend (za wygraną w rundzie zasadniczej), a Mrugacz przelał na konto dla Oliwierka 1000 zł od Galicjanki.

Sigma po sprowadzeniu w letnim okienku transferowym braci Bernatów była zdecydowanym faworytem całej ligi i pewnie sięgnęła po mistrzostwo, wygrywając wszystkie mecze różnicą kilku bramek.

Na trzecim miejscu z czekiem na 500 zł od Galicjanki zmagania zakończyła ekipa SKP, która w „małym finale” rozgromiła Asów z B klasy. Z kolei mistrzostwo drugiej ligi wywalczyła drużyna BZP 2022, która w emocjonującym finale, dopiero po rzutach karnych pokonała ekipę Young Boys. Ekipa BZP wywalczyła tym samym awans do pierwszej ligi, w której zagra w miejsce zdegradowanej drużyny La Furia.

11 1024x576 - Wygrali kasę i przekazali dla Oliwierka!

Przez dwa miesiące trwania GOLA padły łącznie aż 453 gole. 44 z nich zdobył król strzelców pierwszej ligi – Szymon Bernat, a 33 – król strzelców drugiej ligi – Oliwier Piwowarczyk. Najlepszym bramkarzem pierwszej ligi został wybrany Adam Gawęda, a za najlepszego golkipera drugiej ligi uznano Antoniego Kobaka.

GOLA JESIEN 2022 9 1024x576 - Wygrali kasę i przekazali dla Oliwierka!

Organizatorem ligi była Gmina Wadowice, a koordynatorami prowadzącymi rozgrywki Animatorzy Orlika. Głównym sponsorem GOLA była Galicjanka, która przekazała nagrody finansowe o łącznej wartości trzech tysięcy złotych (1500 zł za pierwsze, 1000 zł za drugie i 500 zł za trzecie miejsce) oraz vouchery do wykorzystania w swoich kawiarniach. Każdy zawodnik po każdej kolejce otrzymywał „bon na dyszkę” do wykorzystania w dowolnym lokalu gastronomicznym Galicjanki, gdzie mógł uzupełnić stracone kalorie i płyny po wyczerpującym spotkaniu.

Powrót do listy aktualności