397 piłek w siatce i 25 tysięcy złotówek w puszce podczas meczu Oliwier vs SMA

kategoria: Piłka Nożna

Blisko 300 piłkarzy i jedna piłkarka z powiatu wadowickiego wzięło udział w wielkim starciu Oliwier vs SMA. Puchar Burmistrza znów wyjechał z Wadowic. W 80 meczach padło łącznie 397 bramek. Najważniejsze znowu jest jednak to, ile złotówek wpadło do puszki dla Oliwierka, a było ich dokładnie rekordowe 25 065 zł.

A czar mikołajkowego turnieju trwa. Piąta edycja i po raz kolejny obrońca tytułu nie zdołał awansować nawet do półfinałów! Taka sytuacja spotkała już drużyny Carmax Wadowice, El Bandito, Bar de Prix (kiedyś Dzieci Boiska). Tym razem ich los podzielił zespół Teddy Squad Andrychów, który ani trochę nie przypominał mistrzowskiej drużyny sprzed roku.

Nie tylko zresztą oni, ponieważ z pierwszej czwórki poprzedniej edycji do półfinału nie weszła nawet jedna drużyna!

Mało tego, po raz pierwszy w pięcioletniej historii turnieju całe podium zajęły drużyny z poza Gminy Wadowice. Puchar burmistrza i złote medale po raz drugi pojechały do Andrychowa, z tą różnicą że po mistrzostwo sięgnęła ekipa Young Boys. Srebrne medale powędrowały do Paszkówki – na szyjach piłkarzy FC Chochla, a brązowe trafiły do Przytkowic, które reprezentowała drużyna Amica Szczątki – debiutanci na tej imprezie i jak się później okazało – czarny koń turnieju.

Jedynym reprezentantem Wadowic w półfinałach był zespół Bar de Prix. Drużyna złożona z piłkarzy Skawy Wadowice i Olimpii Chocznia mogła liczyć na wsparcie trybun i pozostałych wadowickich ekip, które odpadły z dalszej rywalizacji. To jednak nie wystarczyło. Po emocjonujących starciach Bar de Prix pechowo przegrał mecz o finał, a następnie spotkanie o trzecie miejsce.

Najlepsze zespoły oprócz pucharów i medali otrzymały atrakcyjne nagrody od sponsorów:

I Miejsce – Voucher na wynajem mobilnej balii wodnej od Nordian Paradise, 10 Vouherów na masaż do Oceanu Zdrowia i Relaksu i 10 Voucherów na 50 zł do restauracji Galicjanka

II Miejsce –  Voucher na wynajem mobilnej balii wodnej od Nordian Paradise i 10 Vouherów na masaż do Oceanu Zdrowia i Relaksu

III Miejsce –  Voucher na wynajem mobilnej balii wodnej od Nordian Paradise i 8 Vouherów na masaż do Oceanu Zdrowia i Relaksu

IV Miejsce – 10 Voucherów na ozonowanie klimatyzacji i wymianę opon do firmy Mrugacz Auto Serwis.

Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Krzysztofa Gawlika (Bar de Prix Wadowice), MVP rozgrywek został Jakub Rusinek (Young Boys Andrychów), a Królem Strzelców z dorobkiem aż 18 bramek – Patryk Koim (Teddy Squad), który odjechał z hali w czwórce rowerem Burmistrza Wadowic.

W tegorocznym turnieju mikołajkowym wzięło udział rekordowe 29 zespołów. Cztery z nich zagrały z osobnym turnieju oldbojów (dla piłkarzy w wieku 35+), w którym także okazaliśmy się gościnni dla przyjezdnych. Puchar Burmistrza pojechał do Chorzowa, z konkretnie do piłkarzy Ruchu Chorzów. Drugie miejsce zajęła Skawa Wadowice, trzecią pozycję – Iskra Klecza, a na ostatnim czwartym miejscu uplasowali się oldboje Zaskawianki. W drużynie Ruchu Chorzów zagrali byli piłkarze ekstraklasy, m.in. bramkarz Piotr Lech, który ma na koncie blisko 400 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Na koniec warto wspomnieć o naszej ekipie Wadowice – tu wszystko się zaczęło, która pomimo ambitnej walki zajęła ostatnie miejsce w Grupie C. Kapitanem drużyny i jednym z bramkarzy był burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński. A pozostałą część zespołu reprezentowali pracownicy Gminy Wadowice: Łukasz Rapacki (Urząd Stanu Cywilnego), Bartosz Warchał (Urząd Stanu Cywilnego), Bartłomiej Jończyk (odpowiedzialny za pozyskiwanie dotacji na sport), Maciej Skawina (Animator Orlika) oraz reprezentanci klubów z Gminy Wadowice: Bogusław Jamróz (Skawa Wadowice), Bartłomiej Świątek (Iskra Klecza), Szymon Pietrzak (Skawa Jaroszowice), Marek Pyrek (Relaks Wysoka), Dawid Kawłatow (Olimpia Chocznia) oraz Piotr Polak (Łysa Góra Zawadka).

KOMPLET WYNIKÓW I SKŁADY NAJLEPSZYCH DRUŻYN: 

W niedzielę na parkiecie hali w czwórce mieliśmy okazję podziwiać jeszcze jeden zespół… tym razem kobiecy. Furorę zrobiły Cheerleaderki ze Śląska, które dwoma kapitalnymi pokazami tanecznymi wprowadziły nas w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dzieciaków najbardziej zauroczyli jednak inni goście – Święty Mikołaj oraz Miś Kubuś, którzy rozdali najmłodszym kilka kilogramów słodyczy i nagród.

Główne nagrody powędrowały jednak na licytacje, które przeprowadziła Fundacja Pomóc Więcej. Największą popularnością cieszyły się oryginalne koszulki z autografami Łukasza Piszczka, Kamila Grosickiego, Pawła Brożka, Marcina Wasilewskiego oraz… bon na wynajem mobilnej balii kąpielowej. Wylicytowano również m.in. rękawice Jerzego Dudka, koszulki Wisły Kraków, Zagłębia Lubin, Ruchu Chorzów, Rekordu Bielsko-Biała oraz trzy piłki z autografami piłkarzy: Rakowa Częstochowa, Wisły Kraków i  Zbigniewa Bońka.

Za każde 10, 20 czy 100 zł dla Oliwierka darczyńca otrzymywał kupon, który – odpowiadając na proste pytanie – zamieniał na nagrody. A wśród nagród mieliśmy m.in.

– bilety do Parku Rozrywki Energylandia oraz do Kina Centrum,

– zaproszenia na masaż od firmy Ocean Zdrowia i Relaksu oraz do strefy SPA od hotelu Kocierz,

– vouchery do wadowickich restauracji: Galicjanka, Całkiem Nova, Pizzeria Piazza Italia, Sumo Sushi oraz Dworek Mikołaj,

– karnety na siłownię Graviton i basen do Krytej Pływalni Delfin,

– bony na wynajem mobilnej Balii Wodnej od Nordian Paradise oraz na usługi serwisowe od Mrugacz Auto Serwis

– bony upominkowe do ciastkarni Rarytas oraz do firmy Ekomax

– Soczki, musy owocowe i kakao od firmy Maspex

– świąteczne paczki z gadżetami Gminy Wadowice.

 

 

Powrót do listy aktualności