Chodzę do drugiej klasy i już pływam!

Na basenie Delfin oficjalne zakończono rok szkolny. Dzieciaki z naszej gminy przeszły cykl zajęć na pływalni pod okiem doświadczonych instruktorów. 

Chocznia4 1024x768 - Zakończenie roku szkolnego na basenie

Gmina Wadowice już od 20 lat organizuje program nauki pływania dla wszystkich dzieci klas II – obecnie każde dziecko przeszło cykl zajęć, w sumie 68 godzin! Dzieci swoją przygodę z basenem zaczęły już we wrześniu. Ilość dzieci w obecnym roku szkolnym wynosiła 374 uczniów. Efektem zajęć na basenie, oprócz korzyści zdrowotnych i ogólnorozwojowych jest to, że dzieci nauczyły się pływać i poznały zasady bezpiecznego zachowania nad wodą.

Dzięki programowi „Już pływam” wzrósł ogólnie pojmowany poziom kultury fizycznej wśród mieszkańców  Gminy, zwłaszcza wśród dzieci, ponieważ programem obowiązkowej nauki pływania objęta została grupa wiekowa II klasy szkół podstawowych. Każdego roku na koniec zajęć Pływalnia organizuje  uroczyste zakończenie pływackiego roku szkolnego w formie zawodów – happeningu.  Jako potwierdzenie zdobytych umiejętności uczniowie, którzy nauczyli się pływać i samodzielnie przepłynęli długość basenu otrzymują „Certyfikat Już Pływam”.

Znaczna część uczniów zdała egzamin i otrzymała Kartę Pływacką. Ponadto pływalnia dla dzieci przygotowała paczki z zawartością słodyczy ufundowane przez sponsorów. W każdej paczce znalazło się również zaproszenie do Parku Miniatur w Inwałdzie. Należy również przypomnieć, że na nadchodzące wakacje burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński dla wszystkich dzieci szkolnych oraz przedszkolnych, przekazał karnety wstępu na pływalnię w ilości 12 godzin.

Powrót do listy aktualności