Projektujemy Park Linowy na Bulwarach

kategoria: Rekreacja

To będzie prawdziwy raj dla dzieciaków! Już oficjalnie, możemy powiedzieć, że otwarcie parku linowego na wadowickich Bulwarach odbędzie się jeszcze w tym roku! Park linowy to jedna z wielu inwestycji, które zaplanowane są na 2023 rok. 

Bulwary nad Skawą

Z parku linowego będą mogli korzystać wszyscy, ponieważ będzie on dostosowany dla różnych grup wiekowych, z zachowaniem najwyższego bezpieczeństwa! Nasi mieszkańcy z chęcią odpoczywają na wadowickiej „Wenecji”, więc jest to idealne miejsce na tę inwestycję. Miejsce to daje szereg możliwości na relaks i odpoczynek! Zaczynając od boisk do siatkówki, placu zabaw, siłowni, kończąc na jeździe rowerem czy spływie… kajakiem! To miejsce jest również idealne na imprezy! Niejednokrotnie się już o tym przekonaliśmy organizując „WIANKI nad Skawą”. Teraz tylko czekamy na park linowy!

Będzie to wyjątkowy plac zabaw z samoobsługowym 150 metrowym torem linowym, na którym znajdzie się co najmniej 15 przeszkód do pokonania. Park linowy ma być dostosowany do różnych grup wiekowych, dlatego też platformy zawieszone zostaną na bezpiecznej wysokości ok. 60 centymetrów.
Wokół parku zamontujemy trzy różnego rodzaju huśtawki, karuzelę tarczową, urządzenia dedykowane dzieciom z niepełnosprawnościami oraz oczywiście ławki, stojaki na rowery i przewijak dla niemowląt. Jestem pewien, że dzieciaki będą zachwycone tym placem!  – pisze na swoim Facebooku Burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński

Po kilku ogłoszonych przetargach, znaleźliśmy odpowiednią firmę, która zajmie się projektem placu zabaw. Jest to pracownia Modus z Krakowa. Zgodnie z podpisaną umową, projektowanie już trwa.


W poniedziałek 9 stycznia 2023 roku odbyło się spotkanie z projektantem, który zajmie się parkiem linowym na wadowickich bulwarach nad Skawą. Już nie możemy się doczekać projektu i wizualizacji.

Powrót do listy aktualności