Rusza Turniej Szermierczy o Puchar Wadowic

kategoria: Szermierka

Już w najbliższy weekend, czyli 28 i 29 października, setki szermierzy z całej polski, staną do walki o puchar miasta Wadowice. Zmagania będą mogli podziwiać mieszkańcy, ponieważ turniej będzie otwarty dla publiczności.

Szermierka to sport, który angażuje pełnię psychicznych i fizycznych właściwości człowieka. Praca nóg u szermierza jest szybka jak u sprintera, ręka silna jak u tenisisty, precyzja prowadzenia broni jak u chirurga, koncentracja jak u motocyklisty, a umiejętność budowania strategii dorównuje szachistom. Co warte podkreślenia, jest to sport, w którym bardzo dużą uwagę poświęca się kulturze osobistej zarówno podczas walk, jak i w codziennym życiu.

Turniej organizowany w Wadowicach jest idealną okazją do bliższego zapoznania się z tym pięknym sportem walki. Wsparcie kibiców na pewno docenią także szermierze z naszego lokalnego klubu KS Szpada Wadowice.

Oficjalne rozpoczęcie będzie miało miejsce w sobotę, 28 października o godzinie 13.30 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 (ul. Sienkiewicza 9). Walki chłopców odbywać się będą w sobotę w godzinach od 10.00 do 18.00,  natomiast zmagania dziewcząt podziwiać będzie można w niedzielę o tej samej porze.

Więcej informacji na www.facebook.com/KlubSzermierzySzpadaWadowice

O Klubie Szermierzy Szpada Wadowice

Klub funkcjonuje od 2015 roku. Treningi prowadzone są pod okiem jednego z najbardziej doświadczonych trenerów w Polsce. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.30 dla dzieci poniżej 11 lat i od 18.00 dla młodzieży i amatorów, w siedzibie klubu – Jaroszowice 81. W ramach treningów zapewnione jest pełne, wyłącznie atestowane wyposażenie szermiercze, z którego mogą korzystać członkowie klubu.

Powrót do listy aktualności